Březen 2016

Editorials #6: jaro

21. března 2016 v 14:03 | Sharon Keith |  Editorials
S příchodem jara pro vás mám několik jarních jednodušších editorialů. Říkala jsem si, že by se třeba zrovna někomu mohly hodit. Pár jich je ve dvou verzích s textem a pokud někdo textu úplně neholduje, jsou tam všechny i bez něj :)


Playlist 0.6: playlist Steva Jobse

8. března 2016 v 20:41 | Sharon Keith |  Playlist

Když jsem asi před rokem dočetla knížku o Stevu Jobsovi od Waltera Isaacsona, byla jsem za 1. přehlcena informacemi, a za 2. překvapena, že jsem tak dlouhou knížku celkem snadno a (na mé poměry) v rekordním čase vůbec přečetla. Nevím, jestli je to normální, ale vždycky když přečtu nějakou delší knížku, mám pak pocit, že si z ní nepamatuju skoro nic a v hlavě mi utkví opravdu jen pár zajímavostí. V tomhle případě si (mimo dalších několika věcí) vybavuju kapitolu o tom, co měl Steve Jobs ve svém iPodu. Vlastně jsem si říkala, jak je zajímavé takovým lidem nahlédnou tímhle způsobem do soukromí. Vždycky mě zajímalo, co třeba poslouchá Shawn Milke z Alesany, nebo kdokoliv jiný pro mě zajímavý.
Steven Levy kdysi pro The Perfect Thing napsal, že "... stačí, když dáte svůj iPod kamarádovi nebo úplně cizímu člověku, který si vedle vás sedne ve vlaku, a je to, jako byste ho nechali nahlédnout do svého nitra." A já myslím, že má pravdu. Podle mě hudba o člověku může prozradit hodně. A tak mi teď dovolte poodhlait vám kousek osobnosti vizionáře S. Jobse.

10 kroků ke spokojenějšímu životu

2. března 2016 v 20:13 | Sharon Keith |  Deník

Často o věcech až moc přemýšlím. Poslední dobou hlavně nad tím, jak se ze všeho nesložit a jak zvládnout i situace, ze kterých podle vás kolikrát není východisko. Musím přiznat že mám (podle mě) celkem dost kamarádů, co pravidelně chodí k psychologovi a