Červenec 2015

Signatury #4: Avril Lavigne

31. července 2015 v 14:43 | Sharon Keith |  Signatury

Playlist 0.1: oddechovky

26. července 2015 v 19:12 | Sharon Keith |  Playlist

Tak mám v rozepsaných dvoje TOP 10, ale nějak nemám sílu na tom začít pořádně pracovat. Vlastně mám pocit, že mě vůbec nic nebaví. Už 3 dny sedím doma s tím, že pojedu pryč (takže prostě od rána jen čekám, až se pojede, a nic nedělám), jenže ono se nakonec nikdy nejede vůbec nikam (miluju češtinu! :).

Každopádně, když jsem se dozvěděla, že i dnešek strávím doma, řekla jsem si, že bych alespoň mohla napsat nějaký hlubší článek. Jelikož ale na nic nemám náladu, snažila jsem se vymyslet nějakou vhodnou alternativu - aby mi to nedalo moc práce, ale abyste z toho i vy něco měli (původně jsem totiž chtěla přidat blend nebo něco a tím by to pro mě končilo). Vzpomněla jsem si, že rubrika TOP 10 byla původně jen o písničkách, a tak mě napadlo udělat TOP 10 jako za starých časů. Jenže pak mi přišlo, že to moc hloubku nemá a vzhledem k tomu, co do TOP 10 chystám, se to tam prostě moc nehodí.
A co uděláte, když chcete napsat článek, ale nevíte, kam s ním? No jasně, uděláte novou rubriku. Já tu svojí pojmenovala velice sofistikovaně a poeticky (no, alespoň bude každý hned vědět, vo co go). A tak jsem se rozhodla, že se zeptám známých a kamarádů, aby mi doporučili pár písníček, které jim třeba spraví náladu nebo které považují za "veselé" :)

Inspirace

26. července 2015 v 18:46 | Sharon Keith |  Inspirace

výběr (nejen) z mého playlistu aneb hudební inspirace

Co článek, to 10 oblíbenců ze všech možných i nemožných sfér.

zajímavosti ze severské země, kam se jednou určitě podívám


Signatura #3: Ashley Benson

24. července 2015 v 16:06 | Sharon Keith |  Signatury

RECENZE: barevný pudr na vlasy (Dermacol)

21. července 2015 v 20:32 | Sharon Keith |  Kosmetika

Dobrý večer (opět jsem musela přepsat svoje dobré odpoledne, jelikož mi tu tenhle článek stojí už od rána)! Myslela jsem si, že zrovna já nejsem ten typ člověka, co by psal recenze na kosmetiku atp. Bohužel (no, jak se to vezme) jsem nedávno přemýšlela nad dalšími TOP 10 oblíbenci, protože je máte celkem rádi, a vymyslela jsem si "TOP 10 oblíbenců z drogerie". Už zase mluvím trošku mimo, ale ono to sem možná i patří. Chtěla bych zkrátka vybrat 10 produktů, které běžně seženete v drogerii za slušnou cenu. Myslím si totiž, že né každý má na to utrácet stovky a tisíce za kosmetiku a tak mi přijde celkem fajn podělit se s ostatními o pár kvalitním produktů, které fungují a nestojí milóny. Co vy na to, chtěli byste takové oblíbence? :)

Ok, menší vsuvku máme za sebou a teď k věci. Pár týdnů zpátky jsem zaznamenala, že Dermacol přišel na trh s barevnými pudry na vlasy. Vím, že existují křídy na vlasy, ale nikdy jsem na ně nikde v drogerii nenarazila (běžně se dají sehnat přes internet). Proto jsem byla celkem nadšená z toho, že česká (!) značka konečně vymyslela něco takového, co si budete moct kdekoliv koupit. Musím říct, že mě strašně lákala ta růžová. Docela teda i modrá, ale něco vám povím - pár let zpátky jsem si odbarvila svoje hnědé vlasy na blond abych si je pak mohla obarvit namodro. Asi mi nedošlo, že se to skoro hned vymeje a nevydrží to, no. Nakonec jsem si ale jen podbarvila ofinu a zbytek zůstal blond. Životní příběh. Asi vám o tom povím v článku, který chci věnovat péči o vlasy (protože jsem dnes jeden četla a celkem mě bavil, tak proč bych jeden taky nemohla napsat, že jo?!). Každopádně - ve čtvrtek jsem vyrazila do Prahy (potřebovala jsem na fakultu), a tak mi to nedalo a cestou jsem se zastavila i pro svého růžového favorita.

Russefeiring

18. července 2015 v 16:16 | Sharon Keith |  Norsko

Ahoj! Takže opět se u mě projevila prokrastinace (tradičně), jelikož jsem si ve středu (vlastně teď kecám, protože jsem si to řekla někdy před maturitou, když to bylo celkem aktuální téma) řekla, že konečně napíšu něco o tom Norsku, když jsem to tak slibovala. Původně jsem měla v plánu napsat o 17. květnu, což je v Norsku státní svátek, a všichni nosí tradiční (boží) kroje. A tak nějak vůbec se o tom dá určitě hezky psát. Pak jsem si ale řekla, že to spíš nechám na toho 17. května, protože mi přišlo jako blbost psát v červenci o tom, co bylo v květnu. Takže tak.

Nakonec jsem se teda k něčemu dokopala a rozhodla jsem se držet původního plánu, tj. vybrat si Russefeiring a něco o tom napsat. Myslím si totiž, že je to téma většine blízké, neboť jde vlastně o jakousi slavnost (teď nevím, jaké substantivum použít :D), která probíhá prakticky celý maturitní ročník na norských školách. A troufám si říct, že maturitní ročník studentů v Norsku je jenom jedna velká párty (víte jak).

Blend #2: Kesha Sebert

15. července 2015 v 18:03 | Sharon Keith |  Blendy

Starbucks: móda nebo super kafe?

14. července 2015 v 21:08 | Sharon Keith |  Názory

nevímjakdlouho se snažím napsat něco smysluplného. Nebo alespoň smysluplný začátek. Musela jsem si k tomu pustit Vivaldiho, aby mě nerozptylovaly normální písničky s textem. Mimochodem - je to strašně super. Občas si potřebuju připomenout, jak tuhle klasiku Já si vzpomínám jak jsme se ve 4. nebo 5. třídy drtili nazpaměť Mou vlast a jak se jmenují její jednotlivé části. A na gymplu jsme v primě měli dokonce i takovou poznávačku. Doteď si pamatuju, jak jsem si nemohla zapamatovat Labutí jezero. Ale o tomhle jsem vlastně primárně vůbec psát nechtěla.

Každopádně! Náhodou jsem narazila na instagram nějaké dvanáctileté slečny. A díky tomu mě napadlo napsat tenhle článek. Slečna totiž měla instagram přehlcený fotkami kelímků s kafem ze Starbucksu. A tak nějak jsem si klepala na hlavu když jsem si všimla toho, kolik jí vlastně je, a že navíc na několika fotkách je označená i její o rok mladší kamarádka.

Signatura #2: Robert Pattinson

13. července 2015 v 11:34 | Sharon Keith |  Signatury

Oblíbenci + ikonky blogu

12. července 2015 v 12:52 | Sharon Keith |  Novinky
Tak nějak mě vůbec nenapadlo, že bych ještě někdy na blogu zaváděla affiliates/spřátelené blogy, ačkoliv kdysi dááávno jsem je vedla. Zavádět je ale stejně nebudu. Pokud si dobře vzpomínám, základní pravidlo bylo "obíhat", tedy povinně navštěvovat vaše "spřátelené" blogy. Až teď mi dochází, jak je to stupidní, protože prakticky nutíte ostatní, aby k vám chodili a komentovali články, ačkoliv třeba k dané věci nemají co říct a nebo ani nemají čas na prohlížení blogů a tohle nesmyslný pravidlo jim akorát komplikuje život a přidělává starosti.

Takhle už to tedy dělat nechci. Na druhou stranu mít někde seznam oblíbených blogů není tak úplně od věci. Proto i já mám svoje oblíbence (viz menu). Spočívá to vlastně jen v tom, že si sem přidávám blogy, které se mi zkrátka líbí a občas tam ráda zajdu. Žádná pravidla, nic. A tak mi došlo, že takové oblíbence může mít i někdo jiný. A že třeba k těm jeho oblíbencům může patřit i můj blog. Proto jsem se rozhodla vyrobit blogu pár ikonek, které si vy, případní příznivci, můžete dát třeba do menu, nebo co já vím, prostě někam, kde máte seznam svých spřízněných blogů :)

XARA #2 | The girl is a straight-up hustler

11. července 2015 v 16:09 | Sharon Keith |  XARA
Začínám vytahovat docela archivní záležitosti.
(evidentně z roku 2012)


TOP 10 #2: top filmy

10. července 2015 v 20:21 | Sharon Keith |  TOP 10

Dostala jsem chuť udělat dalších top 10, ačkoliv jsem jedny dělala asi před týdnem.. nu což!. Asi z důvodu, že jsem dneska viděla kousek z jednoho ze svých oblíbených filmů, což mě vlastně přinutilo se zamyslet nad tím, jaké jsou vůbec mé oblíbené filmy. Vybavila jsem si tu situaci, kdy mě někdo požádá o to, abych mu nějaký film doporučila, nebo se mě zkrátka zeptá na můj oblíbený film, a já prostě nevím.
Na základě toho jsem si řekla, že tentokrát dám dohromady (nebo se o to alespoň pokusím) deset filmových oblíbenců. Problém byl akorát v tom, jak vlastně zeliminovat všechny oblíbené filmy jen na těch 10. Vybrala jsem teda ty, na které se vždycky ráda kouknu i přesto, že už je znám i pozpátku.

(Přizám se, že jsem si pro jistotu musela najít, jak se ty filmy jmenují v češtině, protože půlku z nich znám jen v originále. #trapas)

Signatura #1: Drew Barrymore

9. července 2015 v 17:04 | Sharon Keith |  Signatury
Signatura původně do VGS :)


Blend #1: Lady Gaga

6. července 2015 v 17:14 | Sharon Keith |  Blendy


UTUBERING 2015

5. července 2015 v 18:16 | Sharon Keith |  Názory


Nevím, jestli jsem to sem někam psala, ale minulou sobotu jsme se s kamarádkou zúčastnily prvního ročníku festivalu nesoucí název Utubering. Moc jsme nevěděly, co si pod tím přestavit, ale domů jsme pak odcházely poměrně s nadšením.

Další den po akci se ale na internetu začaly objevovat různé spekulace a negativní kritika. Ráda bych tedy přispěla i svým názorem, protože se domnívám, že prakticky nikdo nepochopil, o čem celá akce byla.

TOP 10 #1: top alba 2015

2. července 2015 v 17:13 | Sharon Keith |  TOP 10

Právě nastává slavnostní okamžik, kdy můžu opět otevřít svojí asi nejoblíbenější rubriku (a pravděpodobně jedinou původní), takže *konfety* a šampaňský, I'm having a moment!
Jelikož se mi to asi zdá na první článek ze znovuotevřené rubriky dost slavnostní, mám pro vás seznam deseti hudebních alb z první poloviny tohohle roku, která mě nějak oslovila/odrovnala/jinak kulturně poznamenala :D