Červen 2015

XARA #1 | Dial tones

23. června 2015 v 20:05 | Sharon Keith |  XARA

Maturitní ročník očima maturanta

22. června 2015 v 21:46 | Sharon Keith |  Deník

Právě jsem dokončila menší úklid ve složkách a objevila jsem asi dva měsíce starý článek, který měl původně přijít někam úplně jinam, ale nakonec se nepoužil. Nerozhodla jsem se ho však smazat, nýbrž trošku poupravit a podělit se o něj tady. Nebudu to zbytečně protahovat - je to takový životní příběh o tom, jak jsme prožívali (nebo alespoň já, ale vsadím se, že nemluvím jen za sebe) poslední rok na gymnáziu jako maturanti.

A jak zhruba probíhá poslední rok maturanta oktávy?

Kouzlo evoluce aneb grafické výkony hodné mezinárodního uznání (nebo ostudy?)

15. června 2015 v 20:13 | Sharon Keith
Dobré odpoledne všem!

Několik dní zpátky jsem dostala nápad na poměrně originální článek. Tedy pro mě originální, neboť jsem ještě žádný takový nikde neviděla. Většinou se totiž všichni chlubí svými výtvory, jenže mě napadl pravý opak.

Opět jsem zavítala do galerie svého stoletého blogu a nesmírně jsem se bavila. Už jsem psala o tom, že z těch všech článků je mi do breku (mimochodem - dočetla jsem se o "Ondrovi" - zřejmě nějaká moje stará platonická láska - akorát problém shedávám v tom, že žádného Ondru neznám. Teda, znám asi dva, ale ani jenoho jsem tenkrát ještě neznala. Tak by mě hrozně zajímalo, co je to za přiblblou přezdívku a koho vůbec napadlo přejmenovávat lidi. Mě určitě ne - já dávala totiž mnohem horší a originálnější přezdívky!) ale ještě víc brečet se mi chtělo při návštěvu galerie (akorát že pro změnu smíchy). A tak mě napadlo, proč se nepodělit o ten skvost s ostatními. Alespoň uvidítě, že jsme kdysi všichni začínali stejně od nuly, hahaha.

Asi to nějak rozdělím na jednotlivé "sekce" (nemohu najít to správné slovo, achjo), už takhle je to docela anarchie (a taky se u toho pokusím neumřít).

• DIPLOMY
Ani jsem to sem původně nechtěla dávat, ale pak mi došlo, že diplomy (převázně za bleskovky(existuje to ještě?), poznámka autora), které vznikaly v prvních týdnech existence mého prvního blogu, byly vyrobené v malování - jo, s tím taky začínal úplně každej!

Plán byl jasný - stáhnout co nejatraktivnější fotografii celebrity (teda - vy jste si mysleli, že taková je) a doplnit jí vhodným textem. Můj úplně historicky první diplom pak vypadal následovně:
(jo pardón - tak to nebyla bleskovka, nýbrž bleskajda!)

Postupem času vám začalo docházet, že čmárat po celebritách nebude asi zrovna ta nejšťastnější volba, a tak jste se bezhlavě pustili do něčeho abstraktnějšího. Tentokrát jste volili i odvážnější písmo:


... což vás ale za chvíli přestalo bavit. Takže jste se rozhodli být ještě originálnější:

(povšimněte si elegantního kruhovitého ručně dělaného obtažení fotky - buď Photofiltre neznal rámeček nebo jsem ho neznala já..)

• COLORINGY
.. aneb vybarvěte si černobílý obrázek. To mi nešlo nikdy. Nejde mi to ani teď, takže to nedělám. Jen dřív jsem si myslela, že jsem asi přeborník (jinak netuším, proč bych se tím tak prezentovala).

Myslím, že hlavním tématem tady byly především přírozené barvy. Akorát paní by měla změnit kadeřníka - já taky nesnáším, když mi zůstane napatlaná barva na čele a za ušima :(

Opět zajímavý kousek. Pokud byste někdo točil film o zombie apokalypse a sházel vám maskér - stačí říct! Jsem plně k dispozici (evidentně už i s praxí).

• RETOUCH
Cílem bylo vlastně upravit fotku - přidat barvy (resp. jas/kontrast) a odtranit případné nedokonalosti dotyčného. Naše generace to však pojala trošku opačným způsoběm - už vážně nevím, kde jsem u koho četla návod na to, jak vytvořit dokonalý retouch, ale klíč k úspěchu zněl "hlavně to všechno pořádně rozmaž!" Výsledný efekt tak opět působil spíš tak, že autorem onoho díla je psychicky narušený jedinec.


V tomhle případě jsem ale po několika letech pochopila, že rozostření není to pravé ořechové. Další výtvor pro srovnání zde.

• DESIGNY
To nejlepší nakonec. Ukážu vám tu téměř všechny layouty ze svého archaického blogu (téměř všechny = né že bych vás chtěla ochudit o ty nejhorší, naopak - vynechám ty méně zajímavé, jestli mi rozumíte..)

Jedny z prvncíh (možná úplně první). Vezměte obrázek a něco do něj napiště anglicky, ačkoliv anglicky vůbec neumíte (vždyť je to jedno!). A nezapomeňte na atraktivní font!

A posouváme se zase o level výš! To už mi někdo vysvětlil, že jde vyrobit "koláž" z více obrázků na jednom místě. Očividně zrovna frčely barvičky (a kusovky!nebo to byly "picty"?:() a já si myslela, že jsem king. Jen mě mrzí, že nikde nemám screeny celkovýho vzhledu. Vážně by mě totiž zajímalo, co za šílený okraje jsem k tomu dala.

Chvíli mi to trvalo, ale postupem času jsem se začala pouštět i do odvážnějších kousků. Pokud jste četli román o blogu, tak víte, že jsem poměrně dlouho měla blog o koních. O tom svědčí i to, jak vypadaly vzhledy blogu. Rovnou říkám, že v tu dobu jsem neměla ani tušení, že existuje něco jako Photoshop. Prostě kdo neměl Photofiltre, jako by nežil (tak nějak jsme všichni žili v domnění, že je to jediný dostupný grafický program). Povšimněte si proto originálních ořezů (největší king jste byli, když jste ještě rozmazali okraje - to totiž vůbec nebylo poznat, že neumíte ořezávat. No, na druhou stranu, jděte si zusit oříznouz obrázek koně.) Pro silnější povahy náhledy zde:


Naštěstí už jsem teď taky někde jinde. Kdo je grafický komparatista, nechť se podívá třeba sem.

A já myslím, že by to pro dnešek stačilo. Už takhle tu nad tím sedím zase minimálně čtyři hodiny (ono se to nezdá, ale vážně to docela trvá!). Doufám, že vás dnešní nálož paskvilů nijak nepoznamenala, a schválně mi dejte vědět, jestli si taky někde tajně schováváte svá mistrovská díla!


Designy

15. června 2015 v 12:08 | Sharon Keith |  Designy
Galerie vyrobených designů.
klikněte na náhled pro zvětšení


DESIGNY PRO OSTATNÍ BLOGY

DESIGNY BLOGU (past layouts)Portfolio

14. června 2015 v 16:57 | Sharon Keith |  Portfolio

malé obrázky o rozměrech 100x100 pixelů

obrázkové koláže (700x400 pixelů)

ukázky starších vyrobených designů na blogy pro ostatní

úvodníky do článků

různé nápisy a popisky (affiliates, hiatus, wanna be?..)

... aneb udělejte svůj článek přehlednější

menší obrázkové koláže (530x200 pixelů)

3D blendy

VIDEA
můj yt kanálPRAVIDLA PRO POUŽITÍ GRAFIKY

• nevydávej práci za svou
• věci můžeš zmenšovat, nikoli však jinak upravovat
• budu ráda, když uvedete zdroj :)
Dotazy

9. června 2015 v 19:22 | Sharon Keith |  Dotazy
Dotazy, otázky, otázky a odpovědí, kjů en' ej, jak chcete. V komentářích máte prostor se na cokoliv zeptat a já se budu snažit na všechny otázky odpověděť. Ty nejčastější pak vypíšu dolů do článku, aby se případně neopakovaly :)
(komentáře s otázkami, na které jsem již odpověděla, průběžně mažu)


DĚLÁŠ LAYOUTY NA PŘÁNÍ?
Nedělám a ani to do budoucna neplánuji. Důvod je ten, že to dá docela dost práce a já na to momentálně nemám čas ani náladu. Především tedy spíš dostatek fantazie.

JE NĚJAKÁ ŠANCE, ŽE MI LAYOUT UDĚLÁŠ?
Výjimky nedělám, ale přemýšlela jsem, že bych někdy v rámci něčeho (kdybych třeba na Vánoce chtěla být tááákhle štědrá), udělala nějakou formou akci, kde by bylo možné layout vyhrát (trošku kreativity do toho, že :), či tak něco.

DĚLÁŠ GRAFIKU NA PŘÁNÍ?
Jsem ochotná udělat na přání menší grafiku jako jsou popisky do menu nebo do článků, případně nějaké avatary či editorialy do článků. Pokud máte o něco zájem, napište mi komentář k nejnovějšímu článku (abych si toho všimla) a určitě se nějak domluvíme.

V JAKÉM PROGRAMU DĚLÁŠ GRAFIKU?
Adobe Photoshop CS5


Blog | Admin

8. června 2015 v 21:38 | Sharon Keith |  Blog